Ega see asi ikka ei õnnestunudki.Niipaljukese sain tehtud, et sooriitasin kiirformati L kettale. Ja veel enne kui masin asus seda süsteemi taasinstallima, lülitasin selle välja. Nokk kinni ja saba lahti ning vastupidi! Vastasel korral käivitus see kas installikalt ning soovis XP-d parandada või siis käivitus masinast ega soostunud ketast formattima, kuna ise samas töötas. Kole tupik.
Teoreeriliselt ei tohiks mu arvutis nüüd enam olla XP. Seadsin CD-ROMi Vista installika, kuid sain taas ja taas teksti: DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.
Pressi seda ENTERit nii palju kui soovid... Kui pärast BIOSi sisselugemist F8 vajutada, sain teksti, et puudu on Windowsi root fail \system32\hal.dll
Tasapisi läheneb paanika. Vanadel aegadel oli lihtne: paned flopi masinasse ning keeldud installimast... ning satudki masina sisikonda toimetama. Nüüd aga pole masinal flopilugejatki.
Vältimaks buutimist läbi XP installi, proovisin masina käivitada W98 installikaga. Siin saavutasin taas olukorra, kus CD oli justkui A ketas. Samamoodi võis selle ette kuvada ka kui B ketta. Ent tulema ma sellelt kettalt ei saanud, st arvutisse ei pääsenud.
Igatahes hakkasin ma sellest jamast tüdinema, kuna iga uue katsega tekkis neid probleeme pigem juurde, mitte ei jäänud vähemaks. Vista plaat, nagu juba algusest peale, ei võtnud üldse vedu. See tundus veidi kummaline. Igatahes olin ma seda meelt, et jätta see Vista sinnapaika ning installida uuesti XP. Kui siis veel ka XP korrektselt käima saaks, oleks mure murtud.
Alustasin kl 19:54 XP installimise uut ringi. Sobival määral vaba ruumi oligi vaid L kettal. Deliitisin 8-megase K ketta, millest 7 MB olla vaba. Valisin põhjaliku formattimise, enne kui XP uuesti installida. See põhjalik format võttis koletu aja. Tõenäoselt tuleb installida custom süsteemis, mõtlesin, et end säästa mõttetutest mängudest jms. Kuidas aga tööle saada kõik senised programmid, on omaette küsimus. Ilmselt peab püüdma tööle saada DVD-kirjutaja, et olemasolevad failid ketastele kirjutada. Sellisel juhul on edasine juba lihtsam. Kahtlane, kas võrku L kettalt töötavale I-süsteemile taha saab. Iseenesest annab lootust eelnevalt C kettalt töötanud Total Commander.
Kl 20:15 oli formeerunud 26% kettast, seega, kiirusega pisut enam kui sajandik minutis.
Teoreeriliselt ei tohiks mu arvutis nüüd enam olla XP. Seadsin CD-ROMi Vista installika, kuid sain taas ja taas teksti: DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.
Pressi seda ENTERit nii palju kui soovid... Kui pärast BIOSi sisselugemist F8 vajutada, sain teksti, et puudu on Windowsi root fail \system32\hal.dll
Tasapisi läheneb paanika. Vanadel aegadel oli lihtne: paned flopi masinasse ning keeldud installimast... ning satudki masina sisikonda toimetama. Nüüd aga pole masinal flopilugejatki.
Vältimaks buutimist läbi XP installi, proovisin masina käivitada W98 installikaga. Siin saavutasin taas olukorra, kus CD oli justkui A ketas. Samamoodi võis selle ette kuvada ka kui B ketta. Ent tulema ma sellelt kettalt ei saanud, st arvutisse ei pääsenud.
Igatahes hakkasin ma sellest jamast tüdinema, kuna iga uue katsega tekkis neid probleeme pigem juurde, mitte ei jäänud vähemaks. Vista plaat, nagu juba algusest peale, ei võtnud üldse vedu. See tundus veidi kummaline. Igatahes olin ma seda meelt, et jätta see Vista sinnapaika ning installida uuesti XP. Kui siis veel ka XP korrektselt käima saaks, oleks mure murtud.
Alustasin kl 19:54 XP installimise uut ringi. Sobival määral vaba ruumi oligi vaid L kettal. Deliitisin 8-megase K ketta, millest 7 MB olla vaba. Valisin põhjaliku formattimise, enne kui XP uuesti installida. See põhjalik format võttis koletu aja. Tõenäoselt tuleb installida custom süsteemis, mõtlesin, et end säästa mõttetutest mängudest jms. Kuidas aga tööle saada kõik senised programmid, on omaette küsimus. Ilmselt peab püüdma tööle saada DVD-kirjutaja, et olemasolevad failid ketastele kirjutada. Sellisel juhul on edasine juba lihtsam. Kahtlane, kas võrku L kettalt töötavale I-süsteemile taha saab. Iseenesest annab lootust eelnevalt C kettalt töötanud Total Commander.
Kl 20:15 oli formeerunud 26% kettast, seega, kiirusega pisut enam kui sajandik minutis.

Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar