Kl 17:18 alustasin uuelt L kettalt säilitamist vajava info ümbertõstmist E kettale, varasemate nimetustega vastavalt G ja M. Kokku oli infot 70 GB jagu, kuna jätsin kopimata XAMPP kausta ja ka uue XP asjad. Õnneks aitas sellele kaasa endiselt töötav Total Commander. See oli ettevalmistus formatiks.Nüüd polnuks paha meenutada, millised need füüsilised kettad mul masinas olid. Põhiketas oli C, mille lisajaotuseks oli ka D, mis kannavad ka pärast XP installimist endisi tähti.
Lisaketas oli minu mäletamist mööda G, nüüd siis L.Väline ketas oli M, nüüd E.
Võttes eeskujuks mitmeid näiteid ja soovitusi, võiksin isegi mõelda sellele, kas mitte XP reinstallida mõnele teisele kettale, kui see Vista taastamine peaks õnnestuma. Kummaline on siiski see, et iga OS-iga on ketaste numeratsioon erinev. Seesugust nähtust enne W98 ei olnud. Näiteks W98 installikas näitab end hoopis A-kettana, lubab oletada ka B ja C ketast, mida ta "kätte ei anna". XP installikas ise (CD-ROM) on N ketas, mis varem oli hoopis F jne. Igavesti segane lugu... Pisut aitasid mul neis orienteeruda ketastele antud kaunid nimetused: Prunella, Modularis, Vulgaris jms.
10 minutiga oli 5% kopeeritud. Seega võis kopeerimisele ennustada veel 190 minutit. Teisalt, 40 minuti pärast oli kopeerimise seis juba 50% ning võis arvata, et teist samapalju kulub veel.Vahepeal ilmnes kurblik tõsiasi, et kõvaketas sai täis. Õnneks võis valid ka alternatiivse. Mõistlik oli valida ruumi ja ammunähtud filmide vahel. Kell 18:47 oli selektiivne kopeerimine lõppenud ning L ketas valmis formaatimiseks. Mul tuli riskida sellega, et partatsioonid olid totaalselt sassis ning võib-olla osa faile kaovad.
Kõige nutikamaks pidasin ma esialgu katset formaatida XP keskkonnas, L ketta maht oli 193 GB, see on NTFS 4066 'allocated' failiga ning nimetusega Vulgaris. Hüpoteetiliselt ei tohtinuks see formattimine õnnestuda, kuna puudutanuks parasjagu töötavat programmi. Samas, Vista tõestas, et suudab töötava faili ka kokku pressida. Hüpotees sai siiski kinnituse. Seepeale tekkis taas tarvidus DOS (command prompt) süsteemis töötamiseks.
Kaunis keerukas oli ka nüüd formattida. Ilmnes tekst: Format cannot run because the volume is in use by another process. Format may run if this volume is dismount first, ALL OPENED HANDLES TO THIS VOLUME WOULD THEN BE INVALID. Sellele järgnes küsimus: Would you like to force a dismount on this volume?

Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar