teisipäev, 14. oktoober 2008

Opera

Vana stardileht
Ikka see mu uus Blackboard teeb muret. Kui kõik teised lehed töötavad suurepäraselt IE brauseriga, siis selle sättimise BB-le meelepäraseks on mul alles pooleli. Seoses sellega üritasin oma IE-le selgeks teha, et see avaks teatava lingi FF brauseriga. Leidsin skripti ja katsetasin, ent see ei tööta.

Soperdasin mitu tundi nind sain valmis tooriku (pildil) oma uue stardilehe tarvis. Ühtlasi katsetasin ka Dreamweaweri võimalusi. Salegus, et määratult mugavam on ühes kaustas töötades laadida faile Dreamweaweri endaga, kui vastavad teed kätte näidata.

Paljud lingid mu kaunilt värviküllasel ning PHP-põhisel ning liikuvaid lausungeid sisaldaval vanal stardilehel enam ei töötanud, peale selle ma seoses oma doktorandikarjääri minetamisega mitmeid enam ka ei kasutanud. Teisalt oli mulle kogunenud suur hulk uusi bookmarke, mida on märksa lihtsam stardilehelt käivitada, seda enam, et bukmargindus ei tule iial teise arvutisse kaasa. Ja just eriti võõraste arvutite taga viibides tekib mul tihtilugu tarvidus neid kasutada.

Tõsi, uuel stardikal vajavad veel sättimist värvused ja muudki pisiasjad. Kuid algus on tehtud. Kuid see saab olema äärmiselt akadeemiline ja minimalistlik. Eelmine stardileht on alguse saanud aastast 2002, muutumatult aga rippunud juba pea aasta.

Uus stardileht

2 kommentaari:

kass27 ütles ...

Kogu see tore mustlase unenägu on nüüd kadunud :(

webxan ütles ...

Oi, ei ole see kadunud kuskile. Uue stardika pealt viib suisa esimeselt sisurealt link vanale stardikale, nii et valikuvõimalus siiski on.

Pealegi jätsingi ma FF-s alles oma vana stardika, IE-s kasutan uut.