Et mind ikkagi häiris, et WebCT ei luba mul HTML redaktorit kasutada, arvasingi, et lahenduseks on uus java. Seda eriti tänu checking browserile, mis just selle programmi mul puuduvaks tunnistas. Selguski, et minu arvutis oli javade versioone suisa kolm:
- J2SE Runtime Environment 2,0 update 3
- J2SE Runtime Environment 2,0 update 7
- Java (TM) 6 Update 7
Uninstallisin need kõik ning lasin sel checking browseril end juhendada uue installimisel. Sellega seoses tekkis mu masinasse uus lahendus.
- Java (TM) Runtime Platform Edition 6
Proovisin seepeale uuesti IE-s WebCT käivitada, ent seepeale jooksis see korduvalt kokku, just nagu varem tegi FF. FF ise aga seekord "lubas", alustades justkui java sisselugemist HTML editorisse.

Luges ja luges, päris mitu minutit. Lõpuks aga kuvandus ekraanile siiski hall väli, millega mul polnud vähimatki peale hakata. Ainus, kus ma olen saanud seda programmi jooksutada, oli läpakas olev XP. Ja siin ei käivitunud, vaatamata sellele, et määrasin täpselt oma arvuti parameetrid (Vista Ultimate 64-bit).

Aga endiselt töötas võimalus töötada redaktorita. Lihtsalt nende tagide kribamine on veidi kohmetu tegevus, kui olemas on editor. On olemas, kuid ei tööta.

Siis uurisin, milles võiks seisneda probleem, käivitades taas checking browseri. Kõigepealt seletas mulle tulemus, et mul olla see java kinnitamata (verify).
Hiljem aga selgus, et vaja on installida Realplayer 11 ja Windows Media Player 9 jne... Pea iga kord nõuti restarti. Aga neid analoogseid programme, mille gramm eelnevad versioonid on mul kõik olemas, ei hakanud ma kõiki installima. Saatsin hoopis küsimuse asjatundjatele.

Kommentaare ei ole:
Postita kommentaar